Jaunumi un notikumi

Ar diktofonu rokās, iemūžinot atmiņu stāstus: atskats uz Zinātnieku nakti Latvijas Universitātē

Šī gada 30. septembrī Latvijas Universitātē norisinājās ikgadējā Zinātnieku nakts. Jau no plkst. 16.00. apmeklētājiem savas durvis vēra LU Akadēmiskais centrs. Starp 40 zinātnes stacijām, kas atradās Dabas mājā un Zinātņu mājā, arī Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieki sniedza iespēju apmeklētājiem piedalīties mutvārdu vēstures darbnīcā.

Aicinām uz paneļdiskusiju «Kultūras un izglītības tilti starp Latviju un ASV: atskats uz pieredzi un nākotnes iespējas»

Pasākums, kas tiek rīkots, lai izgaismotu ASV ieguldījumu sociālo un humanitāro zinātņu attīstībā Latvijā, kā arī šobrīd studentiem un pētniekiem pieejamās iespējas, norisināsies 10. oktobrī plkst. 16:00-19:00 Latvijas Universitātes Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, 702. telpā.

Pieminam Ēriku Tomsonu (31.12.1918-22.09.2022)

Bēgļu laivu pārcēlājs, viens no grāmatas «Pārcēlāji» (2021) galvenajiem varoņiem devās aizsaulē š.g. 22. septembrī, 103 gadu vecumā.

Iespēja pieteikties uz vieslekcijām!

Vieslekcijas tiek organizētas ASV vēstniecības Latvijā un ASV Valsts departamenta Studentu pakalpojumu inovāciju fonda atbalstītā projekta «Kultūras un izglītības tilti starp Latviju un ASV» ietvaros.

Latvijas mutvārdu vēstures pētnieču dalība Īrijas Sociologu asociācijas konferencē

Konference, kas bija veltīta jēdziena «mājas» izpētei, norisinājās 13.-14. maijā Limerikā, Īrijā un pulcināja ievērojamu skaitu ne tikai Īrijas, bet arī citu valstu pētniekus, kuri, izmantojot dažādas tematiskas un metodoloģiskas pieejas, atklāj mājas dažādās nozīmes mūsdienu sabiedrībā.

Tiek uzsākts projekts «Kultūras un izglītības tilti starp Latviju un ASV»

ASV vēstniecības Latvijā un ASV Valsts departamenta Studentu pakalpojumu inovāciju fonda (Alumni Engagement Innovation Fund) atbalstītā projekta mērķis ir izgaismot ASV latviešu diasporas ieguldījumu Latvijas kultūras, izglītības un zinātnes veicināšanā, tostarp atbalstot studiju apmaiņas programmas, piedāvājot stipendijas, sadarbojoties un daloties ar pieredzi, kā arī sniedzot ieguldījumu metodiskajās inovācijās.

Apsveicam Māru Zirnīti ar iecelšanu par Atzinības krusta virsnieci!

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls iecēlis par Atzinības krusta virsnieci Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta (LU FSI) pētnieci, Latvijas mutvārdu vēstures pētnieku asociācijas «Dzīvesstāsts» valdes priekšsēdētāju Māru Zirnīti.

V. Skultāne un E. Šūpulis radio raidījumā stāsta par jauno grāmatu «Atmiņu mantojums paaudzēs: dzīvesstāstu perspektīva»

Kā atmiņas ceļo no paaudzes paaudzē, kā tās mainās, mainoties videi un kontekstam, kurā tās dzirdam, un ko ar šīm atmiņām iesākt mums, sabiedrībai, raidījumā Zināmais nezināmajā stāsta divi no grāmatas autoriem.

Kaspars Zellis radio raidījumā par vēstures atkārtošanās ideju un attiecību kārtošanu ar pagātni

Raidījumā «Brīvības bulvāris» saruna ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošo pētnieku vēsturnieku Kasparu Zelli par vēstures atkārtošanās ideju, par to, kāpēc nesenas vēstures stāsti par Atmodas procesu tiek veidoti tikai no elites skatu punkta.