Jaunumi un notikumi

Klajā nākusi Viedas Skultānes monogrāfija «Kad toreiz ir tagad un šeit ir tur»

Vieda Skultāne ir antropoloģijas doktore, starptautiski pazīstama latviešu sociālantropoloģe, mutvārdu vēstures pētniece, kurai ir nenovērtējama loma latviešu socioloģijas un antropoloģijas zinātņu nozares atdzimšanā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1991. gadā.

Video filmas «Staigāt un atcerēties. Rīgas Porcelāna rūpnīca bijušo darbinieku atmiņās» prezentācija

Rīgas Porcelāna muzejs 18. jūnijā prezentēs dokumentālo video «Staigāt un atcerēties. Rīgas Porcelāna rūpnīca bijušo darbinieku atmiņās», programmu papildinās simpozijs, veltīts porcelāna pētniecības aktualitātēm. Pasākums tiks straumēts tiešsaistē, muzeja sociālā portāla Facebook kontā.

IN MEMORIAM. Māra ZIRNĪTE (25.04.1943-19.05.2024)

Ar dziļām sērām paziņojam, ka šorīt pārstājusi pukstēt Māras Zirnītes (25.04.1943-19.05.2024) sirds. Mutvārdu vēstures projekta Latvijā idejas aizsācēja un virzītāja vairāku gadu desmitu garumā. Mūsu atbalsts un iedvesmotāja. Daudzu rakstu, grāmatu, video sižetu un filmu autore un līdzautore. Simtiem dzīvesstāstu uzklausītāja un iedvesmotāja. Pieminēsim visu to labo, ko Māra mums katram ir devusi. Visdziļākā līdzjūtība Māras tuviniekiem. IZVADĪŠANA piektdien, 24. maijā, pl. 12, no Rīgas I Meža kapu kapličas.

Aizvadīta otrā projekta «Staigāt un atcerēties: Rīgas Porcelāna rūpnīca mutvārdu vēsturē» interviju diena

Šoreiz intervijas notika rūpnīcas bijušā 2.iecirkņa teritorijā Mīlgrāvī, kā arī Rīgas Porcelāna muzejā.

LSM.lv aicina pārbaudīt zināšanas testā «Ko tu zini par latviešu bēgļu laivu kustību uz Zviedriju?»

Testā izcelts arī Nacionālās mutvārdu vēstures krājums un tā avoti: latviešu bēgļu atmiņas par došanos pāri jūrai uz Zviedriju.

Ceturtdien, 11. aprīlī, norisināsies LU 82. konferences sekcija «Cilvēksituācija konfliktu un krīžu kontekstā: aktuālie pētījumi socioloģijā un mutvārdu vēsturē»

Sekciju ik gadu organizē LU Filozofijas un socioloģijas institūta sociologu un mutvārdu vēstures pētnieku grupa.

Aizvadīta pirmā projekta «Staigāt un atcerēties: Rīgas Porcelāna rūpnīca mutvārdu vēsturē» interviju diena

Staigāšanas un atcerēšanās (walk-and-talk) laikā bijušās Rīgas Porcelāna rūpnīcas darbinieki dalījās atmiņās par rūpnīcu, staigājot pa bijušā 1. iecirkņa teritoriju.

Tiek uzsākts projekts «Dzīvesstāstu saglabāšanas nodrošinājums un aprite»

Projekta ilgtermiņa mērķis ir sekmēt krājuma pieejamību un nodrošināt tā ilgtspēju, vairot izpratni par dzīvesstāstu specifiku un nozīmi vēstures, kultūras, sociālo procesu skatījumā.

Latvijas mutvārdu vēstures pētnieku asociācija «Dzīvesstāsts» aicina biedrus uz kopsapulci

Kopsapulce tiek sasaukta š.g. 15. martā pl.18.00. Tajā atskatīsimies uz pagājušo gadu un pārrunāsim turpmāk darāmos darbus un plānus. Asociācijas biedriem tiks izsūtīta Zoom saite, bet, ja to neesat saņēmuši līdz 14. marta vakaram, rakstiet uz mutvarduvesture@gmail.com. Tāpat rakstiet, ja neesat asociācijas biedrs, bet vēlaties par tādu kļūt – informēsim, kā mums pievienoties un darboties kopā ar mums! Uz tikšanos!