Kā izvēlēties cilvēku

Ļoti iespējams, ka sastopat cilvēku, kurš prot saistoši stāstīt par savu pieredzi, kas pats par sevi jau rada vēlēšanos stāstu iemūžināt. Tas var būt pirmais impulss uzsākt atmiņu dokumentēšanu skaņas ierakstā.

Otrs motīvs – uzdevums skolā vai studiju pētījumam, kas saistīts ar kādu izzinošu mērķi, kas liks izvēlēties noteiktas paaudzes vai pieredzes cilvēkus.

Piemēram, skaidrojot savas skolas, pagasta priekšvēsturi, dabas vai kultūras pieminekļu aizsardzības pamatus varat sākt pētīt, meklējot cilvēkus ar attiecīgu pieredzi. Tādus sameklēt palīdzēs vecākās paaudzes cilvēki, agrāko laiku avīžu un žurnālu raksti, bibliotēku sistemātiskais katalogs un, protams – nepazīstamu dzīves jomu varat sev pavērt ar Google meklētāja palīdzību.

Tikko kādu cilvēku, kas palīdz orientēties vēlamajā dzīves jomā, esat atradis, – tas jau ir pavediens pie nākamā cilvēka, kas var piekrist piedalīties intervijā. Un tālāk jau sāk darboties «sniega bumba» – kas veļas no viena intervējamā cilvēka pie nākamā, kura vārdu jums nosaucis iepriekšējais.

Trešais motīvs, ko labprāt atgādinām ikvienam – savu senču un ģimenes vēstures dokumentēšana. Noskaidrotais var būt labs padomdevējs visam turpmākajam mūžam. Padomājiet par to, lai nevajadzētu tik bieži atzīt, ka neesat īstā laikā saviem senčiem kaut ko pajautājis!

Tālāk
Atpakaļ